Dela nyhet
Hej CK Bures ungdomsgrupp! 🚴‍♂️
25 feb, 11:31 0 kommentarer

Våren är på väg, och det betyder att det snart är dags att ge oss ut på vägarna igen! Innan vi gör det är det dock dags att fortsätta bygga upp styrkan och förbereda kroppen för alla härliga mil som väntar.
Under mars kommer vi att fortsätta att träffas varje måndag för styrketräning. Det här är en perfekt möjlighet att stärka de muskler som är viktiga för cyklingen, så att vi är redo att ge allt när vårcyklingen väl börjar. Styrketräningen kommer inte bara att göra oss starkare, utan också att minska risken för skador och hjälpa oss att prestera bättre på cykeln.
Så samla all motivation, ta med en kompis och var redo att jobba hårt! Tillsammans gör vi mars till en månad där vi bygger en stark bas för en fantastisk cykelsäsong.
Vi ses på måndagarna – glöm inte vattenflaskan och ett gott humör! 💪🚴♀️
Med glada hälsningar
Anders & Mats