CK Bure
CK Bure
170825-170827 Svanesunds 3-dagars

P15-16

Etapp Prologen 1,1 km

1. Willhelm Wallander Västerås CK

11. Ludwig Fagerström

14. Simon Cederfjdord

Marius Madsstuen DNS

Antal startande 14 st

 

Etapp 2 GP 15,4 km

1. Otto Strandqvist Höllviken

11. Simon Cederfjdord

13 Ludwig Fagerström

Antal startande 13 st

 

Etapp 2 Tempo 15 km

1. Edvin Lovidius Södertälje CK

12. Simon Cederfjdord

13 Ludwig Fagerström

Antal startande 13 st

 

Etapp 4 Linje 72 km

1. Edvin Lovidius Södertälje CK

11. Simon Cederfjdord

12 Ludwig Fagerström

Antal startande 12 st

 

Sammanlagt 4 etapper 103.5 km

1. Edvin Lovidius Södertälje CK

11. Simon Cederfjdord

12 Ludwig Fagerström

Antal som fullföljde 12 st

 

 

 

 

1.59.61

2.24.77

2.36.91

 

 

 

24.43

25.58

26.58

 

 

 

21.38.20

25.05.54

25.26.40

 

 

 

1.59.32

2.12.12

2.12.10

 

 

 

2.47.45

3.05.49

3.06.58

F15-16

Etapp Prologen 1,1 km

1. Alexandra Ekman CK Wänershof

2. Klara Kleist

3. Maja Nilsson

6. Sofie Andersson

Antal startande 9 st

 

Etapp 2 GP 11 km

1. Alexandra Ekman CK Wänershof

3. Klara Kleist

4. Maja Nilsson

6. Sofie Andersson

Antal startande 9 st

 

Etapp 2 Tempo 10 km

1.Ellen Stålberg

4. Maja Nilsson

5. Klara Kleist

6. Sofie Andersson

Antal startande 9 st

 

Etapp 4 Linje 36 km

1.Alexandra Ekman CK Wänershof

2. Maja Nilsson

3. Klara Kleist

6. Sofie Andersson

Antal startande 9 st

 

Sammanlagt 4 etapper

1.Alexandra Ekman CK Wänershof

3. Maja Nilsson

4. Klara Kleist

6. Sofie Andersson

Antal som fullföljde 8 st

 

 

 

2.34.41

2.39.28

2.43.00

2.56.28

 

 

 

19.00

20.01

"

"

 

 

 

16.57.68

17.11.39

17.47.90

18.18.70

 

 

 

1.04.36

"

"

1.05.19

 

 

 

1.42.57

1.44.23

1.44.57

1.46.34

P13-14

Etapp Prologen 1,1 km

1. Eric Pedersen

2. Leo Jacobsson

5. Acke Dahlblom

7. Lucas Salomonsson

Antal startande 10 st

 

Etapp 2 GP 11 km

1. Kasper Heggö Förde CK

2. Eric Pedersen

3. Leo Jacobsson

4. Acke Dahlblom

10. Lucas Salomonsson

Antal startande 10 st

 

Etapp Tempo 10 km

1. Kasper Heggö Förde CK

3. Eric Pedersen

4. Leo Jacobsson

5. Acke Dahlblom

10. Lucas Salomonsson

Antal startande 10 st

 

Etapp 4 Linje 36 km

1. Kasper Heggö Förde CK

2. Eric Pedersen

4. Leo Jacobsson

5. Acke Dahlblom

7. Lucas Salomonsson

Antal startande 10 st

 

Samanlagt 4 etapper 58.1 km

1. Kasper Heggö Förde CK

2. Eric Pedersen

4. Leo Jacobsson

5. Acke Dahlblom

10. Lucas Salomonsson

Antal som fullföljde 10 st

 

 

 

 

2.22.28

2.22.71

2.31.69

2.31.69

 

 

 

19.00

"

"

"

21.01

 

 

15.52.88

16.12.22

16.24.96

16.56.56

19.40.84

 

 

 

1.01.11

"

1.01.39

"

1.04.36

 

 

 

1.38.11

1.38.33

1.39.23

1.40.06

1.48.06

F13-14

Etapp Prologen 1,1 km

1. Elvira Hellberg Ragnarsson

4. Frida Larsen

6. Felicia Bengtsson

Antal startande 9 st

 

Etapp 2 GP 11 km

1. Elvira Hellberg Ragnarsson

4. Frida Larsen

8. Felicia Bengtsson

Antal startande 9 st

 

Etapp Tempo 10 km

1. Jennie Olsson Staffanstorp CK

5. Elvira Hellberg Ragnarsson

7. Frida Larsen

8. Felicia Bengtsson

Antal startande 9 st

 

Etapp 4 Linje 36 km

1. Jennie Olsson Staffanstorp CK

3. Frida Larsen

6. Elvira Hellberg Ragnarsson

7. Felicia Bengtsson

Antal startande 8 st

 

Sammanlagt 4 etapper 58.1 km

1. Jennie Olsson Staffanstorp CK

4. Elvira Hellberg Ragnarsson

5. Frida Larsen

8. Felicia Bengtsson

Antal som fullföljde 8 st

 

 

 

2.31.01

2.56.80

3.04.19

 

 

 

19.45

20.01

21.01

 

 

 

17.24.99

18.14.72

18.38.70

18.58.97

 

 

 

1.04.36

1.05.19

1.06.09

"

 

 

 

1.44.36

1.46.33

1.46.50

1.49.12

 

P10-12

Etapp Prologen 1,1 km

1. Mathias Wikars Borlänge CK

12. David Bengtsson

Antal startande 13 st

 

Etapp 2 GP 7.7 km

1.Alfred Oldin Tre Berg CK

9. David Bengtsson

Antal startande 13 st

 

Etapp Tempo 5 km

1.Alfred Oldin Tre Berg CK

9. David Bengtsson

Antal startande 13 sEt

 

Etapp 4 Linje 18 km

1.Alfred Oldin Tre Berg CK

9. David Bengtsson

Antal startande 13 st

 

Sammanlagt 4 etapper 31.8 km

1.Alfred Oldin Tre Berg CK

9. David Bengtsson

Antal som fullföljde 13 st

 

 

 

2.57.42

3.28.70

 

 

 

14.46

16.29

 

 

 

8.42.47

10.08.25

 

 

 

33.53

36.01

 

 

 

1.00.06

1.06.06

F10-12

Etapp Prologen 1,1 km

1. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 3 st

 

Etapp 2 GP 7.7 km

1. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 3 st

 

Etapp Tempo 5 km

1. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 3 st

 

Etapp 4 Linje 18 km

1. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 3 st

 

Sammanlagt 4 etapper 31.8 km

1. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal som fullföljde 3 st

 

 

2.47.66

 

 

 

14.46

 

 

 

8.43.68

 

 

 

33.53

 

 

 

59.51

   
   
   
  e