CK Bure
CK Bure
U 6-dagars Etapp 5 och 6
>

Juniorer Etapp 5 Linje 96 km

1. Mattias Skjelmose Jensen Team Qlik

4 Lukas Losvik

20. Emil Madsstuen

40. Andreas Larsen

41. Viktor Sjöberg

43. Adam Svensson

Antal startande 55 st

 

Etapp 6 Tempo 14 km

1. Johan Price -Pejtersen Team Qlik

10. Adam Svensson

24. Lukas Losvik

43. Andreas Larsen

44. Emil Madsstuen

49. Viktor Sjöberg

Antal startande 52 st

 

Sammanlagt 6 etapper 406.9 km

1. Ludvig Fischer Aasheim SK Rye

22. Lukas Losvik

34. Adam Svensson

34. Emil Madsstuen

35. Adam Svensson

46. Andreas Larsen

47. Viktor Sjöberg

Antal startande 52 st

 

 

 

 

2.29.12

2.29.13

2.29.13

2.52.29

2.52.49

3.31.56

 

 

 

18.05.57

19.09.84

19.58.49

21.07.94

21.09.39

22.23.72

 

 

 

10.01.08

10.21.34

10.53.16

10.55.40

11.29.02

11.30.47

P15-16 Etapp 5 Linje 64 km

1.Fredrik Wandahl Danish National Team

105. Simon Cederfjord

Antal startande 121 st

 

Etapp 6 Tempo14 km

1. Marcus Korsnes Baerum OCK

104. Simon Cederfjord

Antal startande 117 st

 

Sammanlagt 6 etapper 292.7 km

1. Marcus Korsnes Baerum OCK

112. Simon Cederfjord

Antal startande 117 st

 

 

1.38.00

1.59.24

 

 

 

19.34.19

23.20.25

 

 

 

7.13.37

9.39.02

F15-16 Etapp 5 Linje 32 km

1. Sofie van Rooijen Team RDE

31. Maja Nilsson

43. Sofie Andersson

Antal startande 48 st

 

Etapp 6 Tempo 14 km

1. Julia Borgström Team Rytger

29. Maja Nilsson

44. Sofie Andersson

Antal startande 47 st

 

Sammanlagt 6 etapper 201.8 km

1 Caroline Andersson Team Rytger

39. Maja Nilsson

40. Sofie Andersson

Antal startande 47 st

 

 

 

56.30

58.07

1.06.51

 

 

 

22.06.37

24.28.54

26.45.99

 

 

 

5.52.52

6.21.10

6.21.26

 

P13-14 Etapp 5 Linje 32 km

1. Henrik Hehammer Borgen Horten OCK

13. Eric Pedersen

21. Acke Dahlblom

Antal startande 60 st

 

Etapp 6 Tempo 8 km

1. Henrik Hehammer Borgen Horten OCK

15. Eric Pedersen

39. Acke Dahlblom

Antal startande 60 st

 

Sammanlagt 6 etapper 135.5 km

1. Jon Rye Johnsoen Nanset IF

14. Eric Pedersen

32. Acke Dahlblom

Antal startande 60 st

 

 

 

53.07

53.53

53.53

 

 

 

12.08.72

12.53.83

14.06.74

 

 

 

3.34.29

3.36.06

3.39.47

 

F13-14 Etapp 5 Linje 32 km

1. Anniina Ahtosalo Korson Kaiku

5. Elvira Ragnarsson Hellberg

18. Frida Larsen

Antal startande 24 st

 

Etappp 6 Tempo

1.Zoe Bäckstedt Backstedt Hotchilee

12. Elvira Ragnarsson Hellberg

19. Frida Larsen

Antal startande 24 st

 

Sammanlagt 6 etapper 135.5 km

1.Zoe Bäckstedt Backstedt Hotchilee

6. Elvira Ragnarsson Hellberg

20. Frida Larsen

Antal startande 24 st

 

59.13

59.18

1.08.41

 

 

 

12.31.11

14.45.46

15.24.53

 

 

 

3.58.22

4.10.51

4.24.38

 

 

 

F10 -12 Etapp 5 Linje 15 km

1. Heide Antikainen CC Helsinki

2. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 25 st

 

Etapp 6 Tempo 4 km

1. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 25 st

 

Sammanlagt 6 etapper 67.3 km

1. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 25 st

 

 

32.13

32.13

 

 

 

6.50.62

 

 

 

2.13.40

Nybörjare 1km 170715

1.Sigene Linnea Kjeldsand Sandnessjöen OCK

5. Oscar Pedersen

Antal startande 21 st

2.20.00

2.37.50