CK Bure
CK Bure
U 6-dagars Etapp 3 och 4

Juniorer Etapp 3 Linje 124 km

1. Ludvig Fischer Aasheim SK Rye

28. Lukas Losvik

40. Emil Madsstuen

36. Adam Svensson

43. Andreas Larsen

43. Viktor Sjöberg

Antal startande 55 st

 

Etapp 4 GP 43.7 km

1. Mattias Skjelmose Jensen Team Qlik

4. Lukas Losvik

21. Emil Madsstuen

46. Adam Svensson

49. Andreas Larsen

49. Viktor Sjöberg

Antal startande 55 st

 

Sammanlagt 4 etapper 296.9 km

1. Ludvig Fischer Aasheim SK Rye

27. Lukas Losvik

34. Adam Svensson

39. Emil Madsstuen

34. Adam Svensson

54. Andreas Larsen

55. Viktor Sjöberg

Antal startande 55 st

 

 

 

 

3.07.03

3.26.07

3.26.07

3.26.24

3.31.56

3.31.56

 

 

 

1.00.36

1.01.16

1.01.16

1.06.56

1.07.48

"

 

 

 

7.13.02

7.32.27

7.38.42

8.02.54

8.15.31

8.15.55

P15-16 Etapp 3 Linje 93 km

1.Thorell Rönhede

109. Simon Cederfjord

Antal startande 125 st

 

Etapp 4 GP 34.5 km

1. Oscar Myrestöl Johansen Region Sör

91. Simon Cederfjord

Antal startande 121 st

 

Sammanlagt 4 etapper 214.7 km

1.Lewis Askey

117. Simon Cederfjord

Antal startande 121 st

 

 

2.18.02

3.36.35

 

 

 

51.22

57.37

 

 

 

5.15.49

7.16.18

F15-16 Etapp 13 Linje 62 km

1. Mia Saabye Danish National Team

28. Maja Nilsson

39. Sofie Andersson

Antal startande 50 st

 

Etapp 4 GP 27.6 km

1. Mia Saabye Danish National Team

40. Sofie Andersson

45. Maja Nilsson

Antal startande 50 st

 

Sammanlagt 4 etapper 155.8 km

1. Mia Saabye Danish National Team

39. Sofie Andersson

44. Maja Nilsson

Antal startande 50 st

 

 

 

1.49.57

1.50.22

1.54.37

 

 

 

44.21

49.31

52.41

 

 

 

4.34.10

4.47.50

4.58.35

 

P13-14 Etapp 3 Linje 31 km

1. Jon Rye JohnsoenNanset IF

17. Eric Pedersen

34. Acke Dahlblom

Antal startande 61 st

 

Etapp 4 GP 20.7 km

1.Nicolai Dahlen Gundtvedt Eidsvoll SK

20. Eric Pedersen

37. Acke Dahlblom

Antal startande 61 st

 

Sammanlagt 4 etapper 95.5 km

1. Jon Rye Johnsoen Nanset IF

17. Eric Pedersen

3. Acke Dahlblom

Antal startande 61 st

 

 

 

49.26

49.28

50.00

 

 

 

32.03

32.03

33.51

 

 

 

2.28.33

2.29.19

2.31.48

 

F13-14 Etapp 3 Linje 31 km

1. Anniina Ahtosalo Korson Kaiku

5. Elvira Ragnarsson Hellberg

14. Frida Larsen

Antal startande 25 st

 

Etappp 4 GP 20,7

1.Zoe Bäckstedt Backstedt Hotchilee

9. Elvira Ragnarsson Hellberg

16. Frida Larsen

Antal startande 24 st

 

Sammanlagt 4 etapper 95.5 km

1.Zoe Bäckstedt Backstedt Hotchilee

4. Elvira Ragnarsson Hellberg

18. Frida Larsen

Antal startande 24 st

 

58.13

58.21

58.54

 

 

 

34.31

36.08

37.36

 

 

 

2.46.46

2.56.50

3.00.33

 

 

 

F10 -12 Etapp 3 Linje 14 km

1. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 25 st

 

Etapp 4 GP 11.5 km

1. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 25 st

 

Sammanlagt 4 etapper 48.3 km

1. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 24 st

 

 

32.26

 

 

 

21.27

 

 

 

1.34.45

Nybörjare 1km 170713

1.Matias Armand H Nyrud

3. Oscar Pedersen

Antal startande 24 st

1.28.36

1.34.05