CK Bure
CK Bure
U 6-dagars Etapp 1 och 2

Juniorer Etapp 1 Prolog 3.2 km

1. Linus Kvist

32. Lukas Losvik

33. Adam Svensson

40. Emil Madsstuen

50. Andreas Larsen

56. Viktor Sjöberg

Antal startande 57 st

 

Etapp 2 Linje 126 km

1.Hugo Forsell Motala AIF

12. Lukas Losvik

36. Adam Svensson

39. Emil Madsstuen

39. Andreas Larsen

39. Viktor Sjöberg

Antal startande 57 st

 

Sammanlagt 2 etapper 12.2 km

1. Idar Andersen Glaudal SK

28. Lukas Losvik

34. Adam Svensson

42. Emil Madsstuen

50. Andreas Larsen

55. Viktor Sjöberg

Antal startande 57 st

 

 

 

 

4.35.22

5.09.49

5.10.35

5.16.77

5.33.38

5.56.37

 

 

 

2.59.21

2.59.59

3.00.12

3.30.15

"

"

"

 

 

3.03.54

3.05.08

3.05.22

3.35.31

3.35.47

3.36,11

P15-16 Etapp 1 Prolog 3.2 km

1. Vegard Stokke IF Fröy

120. Simon Cederfjord

Antal startande 125 st

 

Etapp 2 Linje 84 km

1. Jacob Christensen Team Roskilde Isostar

117. Simon Cederfjord

Antal startande 125 st

 

Sammanlagt 2 etapper 87.2 km

1. Vegard Stokke IF Fröy

117. Simon Cederfjord

Antal startande 125 st

 

 

4.51.85

6.14.31

 

 

 

2.01.26

2.35.52

 

 

 

2.06.17

2.42.06

F15-16 Etapp 1 Prolog 3.2 km

1. Eluynor Bäckstedt Backstedt Hotchilee

27. Maja Nilsson

51. Sofie Andersson

Antal startande 51 st

 

Etapp 2 linje 63 km

1.Silje Mathisen Halden Ck

41. Sofie Andersson

45 .Maja Nilsson

Antal startande 41 st

 

Sammanlagt 2 etapper 66.2 km

1. Eluynor Bäckstedt Backstedt Hotchilee

40. Sofie Andersson

45. Maja Nilsson

Antal startande 51 st

 

 

5.32.67

6.20.17

10.50.20

 

 

 

1.54.19

1.56.52

2.09.12

 

 

 

1.59.51

2.03.42

2.15.35

 

P13-14 Etapp 1 Prolog 1.8 km

1. Jon Rye JohnsoenNanset IF

28. Eric Pedersen

44. Acke Dahlblom

Antal startande 61 st

 

Etapp 2 linje 42 km

1. Karsten Larsen Feldmann Stavanger SK

18. Eric Pedersen

33. Acke Dahlblom

Antal startande 61 st

 

Sammanlag 2 etapper 43.8 km

1. Jon Rye JohnsoenNanset IF

24. Eric Pedersen

35. Acke Dahlblom

Antal startande 61 st

 

 

 

2.15.17

2.34.66

2.42.75

 

 

 

1.05.15

1.05.15

1.05.15

 

 

 

1.07.22

1.07.49

1.07.57

 

F13-14 Etapp 1 Prolog 1.8 km

Zoe Bäckstedt Backstedt Hotchilee

7. Elvira Ragnarsson Hellberg

26. Frida Larsen

Antal startande 26 st

 

Etappp 2 Linje

1. Zoe Bäckstedt Backstedt Hotchilee

10. Elvira Ragnarsson Hellberg

17. Frida Larsen

Antal startande 25 st

 

Sammanlagt 2 etapper 43.8 km

1.Zoe Bäckstedt Backstedt Hotchilee

9. Elvira Ragnarsson Hellberg

21. Frida Larsen

Antal startande 25 st

 

2.28.20

2.42.97

4.15.70

 

 

 

 

1.12.01

1.19.43

1.19.48

 

 

 

 

1.14.19

1.22.25

1.24.03

 

 

 

F10 -12 Etapp 1 Prolog 1.8 km

1. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 25 st

 

Etapp 2 Linje 21 km

1. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 25 st

 

Etapp 2 Linje 22.8 km

1. Miranda Ragnarsson Hellberg

Antal startand 25 st

 

 

2.42.71

 

 

 

38.40

 

 

41.12

Nybörjare 1km

1. Signe Linnea Kjeldsand Sannessjöen OCK

3. Oscar Pedersen

Antal startande 24 st

2.17.43

2.23.59