CK Bure
CK Bure
170525-170527 Tour Di Himmelfart Juniorer och P o F 1516

Juniorer

Etapp 1 Linjelopp 65.2 km

1. Julius Johansen Roskilde

57. Lukas Losvik

69. Adam Svensson

109. Andreas Larsen

146. Oscar Madsstuen

Antal startande 146 st

 

Etapp 2 GP

1. Mathias E-Larsen Roskilde

46. Lukas Losvik

58. Adam Svensson

110. Andreas Larsen

139. Oscar Madsstuen

Antal startande 132 st

 

Etapp 3 Tempo

1. Julius Johansen Roskilde

17. Adam Svensson

65. Lukas Losvik

109. Andreas Larsen

131. Oscar Madsstuen

Antal startande 131 st

 

Etapp 4 Kriterium

1. Veling Quinten Holland

33. Oscar Madsstuen

36. Lukas Losvik

43. Andreas Larsen

53. Adam Svensson

Antal startande 131 st

 

Etapp 5 Linje

1. Johan Price Pejtersen Roskilde

Adam, Adreas, Lukas, Oscar DNF

 

Sammanlagt

1. Julius Johansen Roskilde

 

 

 

 

1.33.24

1.35.19

1.35.35

1.56.24

2.18.06

 

 

 

39.56

40.19

40.28

45.18

45.18

 

 

 

16.09.820

17.48.646

18.43.750

19.28.466

19.26.160

 

 

 

1.08.35

1.08.38

1.08.38

1.08.38

1.08.38

 

 

 

3.31.29

 

 

 

7.10.01

P16

Etapp 1. Linje

1. Lars Boven Holland

23. Anton Dahlblom

Antal startande 113 st

 

Etapp 2 GP

1. Enzo Leijnse

25. Anton Dahlblom

Antal startande 113 st

 

Etapp 3 Tempo

1. Enzo Leijnse

18. Anton Dahlblom

Antal startande 106 st

 

Etapp 4 Kriterium

1. Fredrik Wandahl Roskilde Cycle Ring

30. Anton Dahlblom

Antal startande 106 st

 

Etapp 5 Linje

1. Fredrik Wandahl Roskilde Cycle Ring

10. Anton Dahlblom

Antal startande 106 st

 

Sammanlagt 5 Etapper

1. Enzo Leijnse

18. Anton Dahlblom

Antal startande 106 st

 

 

 

1.12.01

1.13.15

 

 

 

35.15

35.28

 

 

 

17.16.010

18.58.376

 

 

 

51.18

51.18

 

 

 

2.44.08

2.44.19

 

 

 

5.41.09

5.43.18

P15

Etapp 1 Linje

1.Koert Van Oosten Holland

35. Marius Madsstuen

Antal startande 104 st

 

Etapp 2 GP

1.Koert Van Oosten Holland

39. Marius Madsstuen

Antal startande 104 st

 

Etapp 3 Tempo

1. Johannes Staune-mittet

38. Marius Madsstuen

Antal startande 98 st

 

Etapp 4 Kriterium

1. Luis Carl Jörgensson Roskilde Cycle Ring

37. Marius Madsstuen

Antal startande 98 st

 

Etapp 5 Linje

1 Emil Schandorff Iwersen CK Fix Rödovre

Marius Masstuen DNF

Antal startande 98 st

 

Sammanlagt 5 etapper

1. Anders Toft Nielsen Esbjerg CK

 

 

 

 

1.13.21

1.14.21

 

 

 

26.25

26.25

 

 

 

18.27.940

20.02.683

 

 

 

44.05

44.05

 

 

 

2.26.17

 

 

 

 

5.09.16

F15-16

Etapp 1 Linje

1. Maud Rijnbeek Holland

34. Maja Nilsson

45. Sofie Andersson

Kine Karlsson DNS

Antal startande 53 st

 

Etapp 2 GP

1. Maud Rijnbeek Holland

45. Maja Nilsson

48. Sofie Andersson

Antal startande 53 st

 

Etapp 3 Tempo

1. Maud Rijnbeek Holland

23. Maja Nilsson

45. Sofie Andersson

Antal startande 53 st

 

Etapp 4 Kriterium

1. Mie Saabye Silkeborg

28. Maja Nilsson

43. Sofie Andersson

Antal startande 48 st

 

Etapp 5 Linje

1.Nora Tveit Stavanger Norge

21. Maja Nilsson

40. Sofie Andersson

Antal startande 42 st

 

Sammanlagt 5 etapper

1. Maud Rijnbeek Holland

30. Maja Nilsson

42. Sofie Andersson

Antal 42 st

 

 

 

58.26

59.13

1.04.44

 

 

 

 

23.52

26.41

27.41

 

 

 

 

20.06.526

22.37.283

24.34.400

 

 

 

 

47.24

47.24

47.24

 

 

 

1.54.24

1.54.24

2.03.55

 

 

 

4.23.56

4.30.19

4.48.18