CK Bure
CK Bure
160826-160827 Svanesunds 3-dagars

P10-12

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1. Acke Dahlblom

4. Lucas Salomonsson

Antal startande 11 st

 

Etapp 2 GP8.8 km

1. Fredrik Fjaerli Asker CK

2. Acke Dahlblom

5. Lucas Salomonsson

Antal startande 11 st

 

Etapp 3 Tempo 5 km

1. Fredrik Fjaerli Asker CK

2. Acke Dahlblom

6. Lucas Salomonsson

Antal startande 11 st

 

Etapp 4 Linje 18 km

1. Fredrik Fjaerli Asker CK

2. Acke Dahlblom

3. Lucas Salomonsson

Antal startande 11 st

 

Sammanlagt 4 etapper 32.9 km

1. Fredrik Fjaerli Asker CK

2. Acke Dahlblom

5. Lucas Salomonsson

Antal startande 11 st

 

 

 

2.29.7

2.52.7

 

 

 

15.20

"

17.12

 

 

 

8.09.7

8.52.8

10.11.0

 

 

 

32.08

32.12

33.54

 

 

 

57.46

58.41

1.04.05

F10-12

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1. Alma Johansson Mölndals CK

2. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 6 st

 

Etapp 2 GP 8.8 km

1. Alma Johansson Mölndals CK

2. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 6 st

 

Etapp 3 Tempo5 km

1. Alma Johansson Mölndals CK

2. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 6 st

 

Etapp 4 Linje 18 km

1. Alma Johansson Mölndals CK

2. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 6 st

 

Sammanlagt 4 etapper 32.9 km

1. Alma Johansson Mölndals CK

2. Miranda Hellberg Ragnarsson

Antal startande 6 st

 

 

 

2.57.1

3.06.0

 

 

 

16.59

17.05

 

 

 

9.19.3

9.38.3

 

 

 

33.54

34.16

 

 

 

1.02.51

1.03.53

P13-14

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1. Samuel Almqvist CK Wänershof

4. Eric Pedersen

10. Simon Cederfjord

Marius Madsstuen DNS

Antal startande 11 st

 

Etapp 2 GP 12.1 km

1. Oliver Sundgren SMACK

5. Eric Pedersen

8. Simon Cederfjord

Antal startande 11 st

 

Etapp 3 Tempo10 km

1. Fabian Birgersson MTB Täby

6. Eric Pedersen

9. Simon Cederfjord

Antal startande 11 st

 

Etapp 4 Linje 36 km

1. Gustav Thompson Mölndals CK

5. Simon Cederfjord

7. Eric Pedersen

Antal startande 10 st

 

Sammanlagt 4 etapper 59.2 km

1. Fabian Birgersson MTB Täby

4. Eric Pedersen

8. Simon Cederfjord

Antal startande 11 st

 

 

2.11.1

2.22.4

2.37.7

 

 

 

 

20.24

20.35

21.08

 

 

 

15.57.6

17.12.8

18.01.8

 

 

 

59.57

"

"

 

 

 

1.38.25

1.40.06

1.41.43

 

 

F13-14

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1. Elvira Hellberg Ragnarsson

4. Kine Karlsson

8. Sofie Andersson

12. Frida Larsen

Antal startande 14 st

 

Etapp 2 GP 12.1 km

1. Ida Johansson Mölndals CK

2. Kine Karlsson

3. Elvira Hellberg Ragnarsson

6. Sofie Andersson

9. Frida Larsen

Antal startande 14 st

 

Etapp 3 Tempo 10 km

1. Ida Johansson Mölndals CK

2. Kine Karlsson

7. Sofie Andersson

8. Elvira Hellberg Ragnarsson

12. Frida Larsen

Antal startande 14 st

 

Etapp 4 Linje 36 km

1. Ida Johansson Mölndals CK

2. Elvira Hellberg Ragnarsson

4. Kine Karlsson

7. Sofie Andersson

10. Frida Larsen

Antal startande 14 st

 

Sammanlagt 4 etapper 59.2 km

1. Ida Johansson Mölndals CK

2. Kine Karlsson

3. Elvira Hellberg Ragnarsson

5. Sofie Andersson

10. Frida Larsen

Antal startande 14 st

 

 

2.30.2

2.39.3

2.53.1

3.07.7

 

 

 

20.35

20.35

21.49

21.49

22.55

 

 

 

16.33.5

18.02.3

18.49.8

18.50.7

19.34.2

 

 

 

1.03.44

1.08.14

1.08.14

1.08.14

1.08.23

 

 

 

 

 

1.43.04

1.49.26

1.51.13

1.51.45

1.53.59