CK Bure
CK Bure
Fryksdalens 3-dagars

Seniorer

Etapp 1 Prolog 2,1 km

 

1. Max Olssson

8. Mats Snygg

18. Peter Karlsson

23. Magnus Dahlblom

35. Jonas Cedås

Antal startande 52

 

Etapp 1 B Tempo 30 km

1. Emil Wang Klub ABC

2. Mats Snygg

3. Peter Karlsson

10. Max Olsson

30. Jonas Cedås

34. Magnus Dahlblom

Antal startande 43 st

 

Etapp 2 GP 33.6

1. Peter Karlsson

7. Mats Snygg

29. Max Olsson

34 Magnus Dahlblom

41. Jonas Cedås

Antal startande 43 st

 

Etapp 3 Linje 90 km

1. Martin Jarrett Njård IL

6. Mats Snygg

9. Max Olsson

22. Peter Karlsson

23. Jonas Cedås

33. Magnus Dahlblom

Antal startande 42 st

 

Sammanlagt 4 etapper 155.7 km

1. Emil Wang Klub ABC

3. Peter Karlsson

4. Mats Snygg

8. Max Olsson

26. Jonas Cedås

32. Magnus Dahlblom

Antal som fullföljde 33 st

 

 

 

 

7.32.9

8.07.9

8.43.0

9.01.5

10.01.7

 

 

 

38.23.1

38.51.7

38.58.3

40.54.7

43.24.5

44.28.9

 

 

 

52.00

52.04

52.04

52.04

58.18

 

 

 

2.18.35

2.18.35

2.18.35

2.18.35

2.18.35

2.39.00

 

 

 

3.56.37

3.57.33

3.57.37

3.59.00

4.10.18

4.24.33

 

Juniorer

Etapp 1 Prolog 2.1 km

1. Jacob Eriksson Motala AIF

12. Samuel Rasmusson

Viktor Lundqvist DNS

Antal startande 16

 

Etapp 1 B Tempo 30 km

1. Felix Nisell Motala AIF

8. Samuel Rasmusson

Antal strtande 15st

 

Etapp 2 GP 25.2 km

1. Jacob Johansson Stockholms CK

14. Samuel Rasmusson

Antal startande 15 st

 

Etapp 3 Linje 37.2 km

1. Gabriel Hallgren Motala AIF

10. Samuel Rasmusson

Antal som startade 15 st

 

Sammanlagt 4 etapper 147.3 km

1. Linus Kvist Motala AIF

10. Samuel Rasmusson

Antal som fullföljde 14 st

 

 

 

 

 

7.10.5

8.03.6

 

 

 

 

39.33.1

43.41.0

 

 

 

42.42

47.40

 

 

 

2.25.05

2.34.24

 

 

 

3.55.03

4.14.37

P15-16

Etapp 1 Prolog 2.1 km

1. Kim Åleheim Team Cykelogen CK

2. Oscar Madsstuen

4. Emil Madsstuen

5. Anton Dahlblom

Antal startande 18 st

 

Etapp 1 B Tempo 9 km

1. Oskar Palm Höllviken CK

4. Oscar Madsstuen

5. Anton Dahlblom

6. Emil Madsstuen

Antal startande 17st

 

Etapp GP 21 km

1. Oskar Palm Höllviken CK

2. Anton Dahlblom

4. Oscar Madsstuenn D

18. Emil Madsstue

NS

Antal startande 17 st

 

Etapp 3 Linje 45 km

1. Kim Åleheim Team Cykelogen CK

5. Anton Dahlblom

Oscar Madsstuen DNF

Antal startande 16 st

 

Sammanlagt 4 etapper 77.1 km

1. Oskar Palm Höllviken CK

3. Anton Dahlblom

Antal som fullföljde 14 st

 

 

 

7.58.2

8,03.6

8.14.7

8,33.5

 

 

 

10.56.9

11.19.8

11.23.7

11.32.2

 

 

 

36.03

36.03

36.03

 

 

 

 

 

1.09.28

1.10.08

 

 

 

 

2.03.30

2.05.47

13-14

Etapp 1 Prolog 1 km

1. Samuel Almqvist CK Wänershof

4. Simon Cederfjord

Marius Madsstuen DNS

Antal startande 6 st

 

Etapp 1 B Tempo 9 km

1. Samuel Almqvist CK Wänershof

4. Simon Cederfjord

Antal startande 5 st

 

Etapp 2 GP 12.6 km

1. Samuel Almqvist CK Wänershof

3. Simon Cederfjord

Antal startande 5 st

 

Etapp 3 Linje 30 km

1. Samuel Almqvist CK Wänershof

4. Simon Cederfjord

Antal startande 5 st

 

Sammanlagt 4 etapper 52.6 km

1. Samuel Almqvist CK Wänershof

4. Simon Cederfjord

Antal som fullföljde 5 st

 

 

 

4.35.6

6.52.6

 

 

 

 

17.15

21.24

 

 

 

24.49

25.50

 

 

 

56.24

1.03.43

 

 

 

1.37.03

1.50.42

F13-14

Etapp 1 Prolog 1 km

1. Julia Lyngbaek CK Hymer

2. Kine Karlsson

4. Sofie Andersson

9. Mollie Josefsson

Antal startande 9 st

 

Etapp 1 B Tempo 9 km

1. Julia Lyngbaek CK Hymer

3. Sofie Andersson

Kine Karlsson o Mollie Josefsson DNS

Antal startande 6 st

 

Etapp 2 GP 8,4 km

1. Sofie Andersson

Antal startande 6 st

 

Etapp 3 Linje 15 km

1. Julia Lyngbaek CK Hymer

3. Sofie Andersson

Antal startande 6 st

 

Sammanlagt 4 etapper 33,4 km

1. Julia Lyngbaek CK Hymer

3. Sofie Andersson

Antal som fullföljde 6 st

 

 

 

6.08.9

6.13.2

6.52.4

10.17,7

 

 

 

13.28.9

14.15.8

 

 

 

 

22.31

 

 

 

31.28

31.28

 

 

 

1.12.55

1.14.57

P10-12

Etapp 1 Prolog 1 km

1. Acke Dahlblom

Antal startande 6 st

 

Etapp 1 B Tempo 9 km

1. Erik Åleheim Team Cykelogen CK

2. Acke Dahlblom

Antal startande 6 st

 

Etapp 2 GP 14.2 km

1. Erik Åleheim Team Cykelogen CK

2. Acke Dahlblom

Antal startande 6 st

 

Etapp 3 Linje 15 km

1. Erik Åleheim Team Cykelogen CK

1. Acke Dahlblom

Antal startande 6 st

 

Sammanlagt 4 etapper 52.6 km

1. Erik Åleheim Team Cykelogen CK

2. Acke Dahlblom

Antal som fullföljde 6 st

 

 

5.18.1

 

 

 

18.48

19.33

 

 

 

26.38

28.06

 

 

 

31.28

31.28

 

 

 

57.26

59.14