CK Bure
CK Bure
Youth Tour 22-24 april

Prolog 1.4 km

Juniorer

1. Mathias Larsen Roskilde Junior

37. Lukas Losvik

42. Viktor Lundqvist

49. Adam Svensson

50. Samuel Rasmusson

57. Anton Larssen

Antal startande 62 st

 

Etapp 1 Linje

1. Linus Kvist Motala AIF

41. Adam Svensson, Lukas Losvik, Viktor Lundqvist, Samuel Rasmusson,

Anton Larssen DNF

 

Etapp 2 Tempo

1. Andreas Andersson Halstads CK

24. Adam Svensson

30. Lukas Losvik

37. Samuel Rasmusson

38. Viktor Lundqvist

46. Anton Larssen

Antal startande 62 st

 

Etapp 3 Linje

1. Peter Haslund Phythonprocom Velowear

28. Lukas Losvik

29. Adam Svensson

32. Viktor Lundqvist

Samuel Rasmusson, Anton Larssen DNF

 

Etapp 4 Linje

1. Kristian Kaimer Eriksen Team ABC Junior

15. Viktor Lundqvist

22. Lukas Losvik

Anton Larssen, Adam Svensson, Samuel Rasmusson DNF

Antal som fullföljde 24 st

 

Sammanlagt 5 etapper

1. Peter Haslund Naestved Bicycle Club

18. Lukas Losvik

21. Viktor Lundqvist

36. Adam Svensson

44. Samuel Rasmusson

45 Anton Larssen

 

 

 

1.55.179

2.09.016

2.10.123

2.13.442

2.14.123

2.20.153

 

 

 

46.59.602

 

 

 

 

 

15.30.853

16.26.772

16.39.756

16.53.941

17.00.096

17.39.416

 

 

 

2.20.19.09

2.35.13.866

2.41.02.744

2.44.44.759

 

 

 

2.36.17.308

2.39.03.13

2.42.21.015

 

 

 

 

 

 

 

P13-14

Prolog 1.4 km

1. Oliver Wultf Greve Cycle Club

48. Anton Dahlblom

Antal startande 73 st

 

Etapp 1 GP

1. Malthe Munch Greve Cycle Club

37. Anton

 

Etapp 2 Tempo

1. Jacob Hinsgaul Middelfart CK

39. Anton Dahblom

 

Etapp 3 Linje

1. Mattias Skjelmose Jensen Amager Cycle Ring

39. Anton Dahlblom

 

Etapp 4 Linje

1. Tobias Halvorsen Kristiansand CK

26. Anton Dahlblom

Antal som fullföljde 43 st

 

Sammanlagt 5 Etapper

11. Jacob Hindegard Middelfart CK

26 Anton Dahlblom

 

 

 

1.56.857

2.15.931

 

 

 

43.54.35

45.33.561

 

 

16.06.804

17.59.456

 

 

1.31.57.121

1.43.27.981

 

 

1.49.50.879

1.49.58.155

 

 

 

 

 

 

P10-12

Prolog 1,4 km

1. Theodor Storm Hedehusene CK

13. Acke Dahlblom

Antal startande 31 st

 

Etapp 1 GP

1. Theodor Storm Hedehusene CK

13. Acke Dahlblom

 

Etapp 2 Tempo

1. Theodor Storm Hedehusene CK

11. Acke Dahlblom

 

Etapp 3 Linje

1. Noah Nilsen Hilleröd

16. Acke Dahlblom

 

Etapp 4 Linje

1. Theodor Storm Hedehusene CK

6. Acke Dahlblom

Antal startande 27 st

 

Sammanlagt 5 etapper

1. Theodor Storm Hedehusene CK

11. Acke Dahlblom

 

 

2.27.518

2.40.184

 

 

 

27.24.548

28.51.347

 

 

10.00.954

10.52.284

 

 

1.01.33.416

1.01.40.507

 

 

1.00.26.175

1.00.26.175