CK Bure
CK Bure
150828-150830 Svanesunds 3-dagars

Elit

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1. Hampus Anderberg Team Biiz Merida

36. Peter Carlsson

Antal startande 48 st

 

Etapp 2 GP 35.2 km

1. Hampus Anderberg Team Biiz Merida

28. Peter Carlsson

Antal startande 48 st

 

Etapp 3 tempo 20 km

1. Hampus Anderberg Team Biiz Merida

10. Peter Carlsson

Antal startande 48 st

 

Etapp 4 Linje 144 km

1.Sverre Vik Ringerike SK

4. Peter Carlsson

Antal startande 48 st

 

Sammanlagt 4 etapper 200.3 km

1. Kristoffer Ylven Westgaard Asker CK Elite

5. Peter Carlsson

Antal startande 48 st

 

 

 

 

1.44.9

2.03.7

 

 

 

48.49

48.49

 

 

 

26.06.2

27.17.0

 

 

 

3.25.51

3.27.27

 

 

 

4.43.06

4.45.36

Junior

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1.Erik Sandersson FK Trampen

7. Max Olsson

Antal startande 18 st

 

Etapp 2 GP 23.1 km

1.Erik Sandersson FK Trampen

11. Max Olsson

Antal startande 18 st

 

Etapp 3 Tempo 20 km

1. Aksel Fischer AAsheim SK Rye

8. Max Olsson

Antal startande 18 st

 

Etapp 4 Linje 90 km

1. Andreas Andersson Halmstad CK

7. Max Olsson

Antal startande 16 st

 

Sammanlagt 4 etapper 134.2 km

1.Henrik Tveitan Tönsberg CK

7. Max Olsson

Antal startande 16 st

 

 

 

 

1.53.7

2.04.2

 

 

 

33.05

33.06

 

 

 

27.27.2

29.45.0

 

 

 

2.25.42

2.27.15

 

 

 

3.28.07

3.32.10

P15-16

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1. Kim Åleheim Team Cykelogen CK

2. Oscar Madsstuen

4. Adam Svensson

7. Emil Madsstuen

9. Lukas Losvik

Antal startande 21 st

 

Etapp 2 GP 16.5 km

1. Kim Åleheim Team Cykelogen CK

2. Emil Madsstuen

3. Adam Svensson

4. Lukas Losvik

7. Oscar Madsstuen

Antal startande 21 st

 

Etapp 3 Tempo 15 km

1. Kim Åleheim Team Cykelogen CK

2. Adam Svensson

3. Oscar Madsstuen

7. Emil Madsstuen

8. Lukas Losvik

Antal startande 21 st

 

Etapp 4 Linje 72 km

1.Gustav Johansson Falkenbergs CK

4. Lukas Losvik

7. Adam Svensson

9. Oscar Madsstuen

10. Emil Madsstuen

Antal startande 21 st

 

Sammanlagt 4 etapper

1. Adam Svensson

9. Oscar Madsstuen

10. Emil Madsstuen

4. Lukas Losvik

Antal startande 21 st

 

 

 

1.57.0

2.01.6

2.05.4

2.06.9

2.09.3

 

 

 

24.32

24.32

24.32

24.46

24.50

 

 

 

21.57.7

22.22.7

22.54.8

23.20.1

23.35.1

 

 

 

1.56.55

1.56.55

1.56.55

1.56.55

1.56.55

 

 

 

2.45.52

2.46.40

2.46.49

2.47.25

P13-14

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1.Albin Stålberg CK Danion

9. Anton Dahlblom

16. Marius Madsstuen

18. Simon Cederfjord

Antal startande 18 st

 

Etapp 2 GP 12.1 km

1. Axel Moureau Södertälje CK

5. Anton Dahlblom

10. Marius Madsstuen

14. Simon Cederfjord

Antal startande 18 st

 

Etapp 3 Tempo 10 km

1.Albin Stålberg CK Danion

6. Anton Dahlblom

12. Marius Madsstuen

17. Simon Cederfjord

Antal startande 17 st

 

Etapp 4 Linje 36 km

1. Axel Moureau Södertälje CK

6. Anton Dahlblom

9. Marius Madsstuen

16. Simon Cederfjord

Antal startande 17 st

 

Sammanlagt 4 etapper 59.2 km

1. 1.Albin Stålberg CK Danion

7. Anton Dahlblom

12. Marius Madsstuen

16. Simon Cederfjord

Antal startande 17 st

 

 

 

 

2.09.3

2.21.2

2.44.9

2.58.1

 

 

 

18.21

19.01

19.01

19.58

 

 

15.26.4

19.28.3

17.32.5

19.09.4

 

 

 

 

1.01.40

1.01.40

1.01.40

1.13.25

 

 

 

1.37.26

1.39.30

1.40.57

1.55.30

F13-14

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1. Wilma Olausson Mölndals CK

4. Kine Karlsson

6. Maja Nilsson

8. Sofie Andersson

Nadja Svensson DNS

Antal startande 11 st

 

Etapp 2 GP 12.1 km

1. Wilma Olausson Mölndals CK

6. Kine Karlsson

7. Maja Nilsson

8. Sofie Andersson

Antal startande 11 st

 

Etapp3 Tempo 10 km

1. Wilma Olausson Mölndals CK

6. Maja Nilsson

7. Kine Karlsson

10. Sofie Andersson

Antal startande 11 st

 

Etapp 4 Linje 36 km

1. Wilma Olausson Mölndals CK

5. Maja Nilsson

6. Sofie Andersson

Kine Karlsson DNF

Antal startande 10 st

 

Sammanlagt 4 etapper 59.2 km

1. Wilma Olausson Mölndals CK

5. Maja Nilsson

6. Sofie Andersson

Kine Karlsson DNF

Antal startande 10 st

 

 

 

 

 

2.20.3

2.45.8

2.47.5

2.56.1

 

 

 

 

19.01

19.48

19.48

20.56

 

 

 

 

16.03.9

18.57.3

19.06.1

19.47.5

 

 

1.03.49

1.13.02

1.13.18

 

 

 

 

1.40.55

1.54.34

1.56.57

P10-12

Etapp 1 Bergstempo 1.1 km

1Erik Åleheim Team Cykelogen CK

4. Acke Dahlblom

7. Eric Pedersen

10. Lucas Salomonsson

Antal startande 10 st

 

Etapp 2 GP 8,8 km

1. Oliver Sundgren Sigtuna Märsta Arlanda CK

2. Acke Dahlblom

5. Eric Pedersen

8. Lucas Salomonsson

Antal startande 9 st

 

 

Etapp 3 Tempo 5 km

1. Oliver Sundgren Sigtuna Märsta Arlanda CK

3. Acke Dahlblom

6. Eric Pedersen

Antal startande 7 st

 

Etapp 4 TLinje 18 km

1. Oliver Sundgren Sigtuna Märsta Arlanda CK

4. Acke Dahlblom

6. Eric Pedersen

Antal startande 7 st

 

Sammanlagt 4 etapper 32.9 km

1. Oliver Sundgren Sigtuna Märsta Arlanda CK

4. Acke Dahlblom

6. Eric Pedersen

Antal startande 7 st

 

 

 

2.41.0

2.43.5

2.52.8

4.11.4

 

 

 

15.51

15.51

15.51

18.09

 

 

 

 

8.54.5

9.31.2

9.53.2

 

 

 

33.10

33.13

33.15

 

 

 

1.00.19

1.01.14

1.01.51