CK Bure
CK Bure
150706-150711 U6-dagars Etapp 4

150709

Etapp 4 Criterium

Elit 50.6 km

1. Hampus Anderberg Bliz Merida

62. Filip Bengtsson

84. Edvin Tholin

Antal startande 121 st

 

Sammanlagt 4 etapper 386.8 km

1. Hampus Anderberg Bliz Merida

23. Filip Bengtsson

35. Edvin Tholin

Antal startande 121 st

 

 

 

 

1.10.53

1.10.53

1.10.53

 

 

 

9.11.08

9.12.41

9.12.50

 

Seniorer 34.5 km

1. Henrik Olsen CC Hilleröd

15. Magnus Dahlblom

Antal startande 21 st

 

Sammanlagt 4 etapper 235.7 km

1. Kenn Nygaard Bodilsen Roskilde CR

19. Magnus Dahlblom

Antal startande 21 st

 

 

52.23

53.31

 

 

6.10.39

6.27.10

 

Juniorer 141.4 km

1. Iver Johan Knotten Tönsberg CK

26. Max Olsson

70. Anton Larssen

Antal startande 90 st

 

Sammanlagt 4 etapper 294.6 km

 

1.Anton Tunset Trondheims VK

14. Max Olsson

42. Anton Larssen

Antal startande 90 st

 

 

57.27

57.39

1.03.54

 

 

 

 

7.25.06

7.26.52

7.33.47

P15-16 32.2 km

1. Mathias Alexander Team Själland

44. Martin Gersson

53. Emil Madsstuen

55. Adam Svensson

85.Lukas Losvik

105.Samuel Rasmusson

Oskar Madsstuen

Antal startande 139 st

 

 

Sammanlagt 4 etapper 212.4 km

1. Mathias Alexander Team Själland

42. Emil Madsstuen

44. Martin Gersson

49. Adam Svensson

74. Samuel Rasmusson

113. Lukas Losvik

136. Oscar Madsstuen

Antal startande 139 st

 

 

 

44.32

45.48

46.16

46.16

49.53

53.24

59.35

 

 

 

 

5.20.56

5.24.54

5.24.57

5.25.31

5.44.15

6.11.52

6.41.42

 

 

P13-14 20.7 km

1. Axel van der Tuuk NWV Grönningen

67. Anton Dahlblom

Antal startande 68 st

 

Sammanlagt 4 etapper 87,5 km

1. Fredrik Wandahl Höllviken CK

48. Anton Dahlblom

Antal startande 68 st

 

 

30.58

42.18

 

 

 

2.24.20

2.38.51

P10-12 9,2 km

1.Miguel van Tintelen Hanzerenners Swolle

26. Acke Dahlblom

Antal startande 56 st

 

Sammanlagt 4 etapper 43 km

1.Miguel van Tintelen Hanzerenners Swolle

9. Acke Dahlblom

Antal startande 56 st

 

 

14.55

16.06

 

 

 

1.15.39

1.19.51