CK Bure
CK Bure
150706-150711 U6-dagars Etapp 3

150708

Etapp 3 Linje

Elit 186 km

1. Hampus Anderberg Bliz Merida

35. Edvin Tholin

48. Filip Bengtsson

Antal startande 121 st

 

Sammanlagt 3 etapper336.2 km

1. Hampus Anderberg Bliz Merida

26. Filip Bengtsson

42. Edvin Tholin

Antal startande 121 st

 

 

 

 

4.25.08

4.26.16

4.2+.16

 

 

 

8.00.25

8.01.48

8.01.57

 

Seniorer 93 km

1. Birk Andersson Nässjö CK

18. Magnus Dahlblom

Antal startande 21 st

 

Sammanlagt 3 etapper 201.2 km

1. Kenn Nygaard Bodilsen Roskilde CR

20. Magnus Dahlblom

Antal startande 21 st

 

 

2.26.25

2.30.47

 

 

 

5.17.08

5.33.39

 

Juniorer 124 km

1.Christian Pjåka Ringerike SK

18. Max Olsson

39. Anton Larssen

Antal startande 91 st

 

Sammanlagt 3 etapper 253.2 km

 

1.Anton Tunset Trondheims VK

14. Max Olsson

31. Anton Larssen

Antal startande 91 st

 

 

3.10.04

3.11.27

3.11.49

 

 

 

 

6.27,27

6.29.13

6.29.53

P15-16 93 km

1.Ludvig Anton Wacker Team Själland

39. Emil Madsstuen

62. Martin Gersson

70. Samuel Rasmusson

76.. Adam Svensson

Lukas Losvik

Oscar Madsstuen

Antal startande 139 st

 

 

Sammanlagt 3 etapper 180.2 km

1. Mathias Alexander Team Själland

28. Emil Madsstuen

49. Martin Gersson

52. Adam Svensson

73. Samuel Rasmusson

115. Lukas Losvik

134. Oscar Madsstuen

Antal startande 139 st

 

 

 

2.24.07

2.24.07

2.24.24

2.24.24

2.24.46

2.55.30

2.55.30

 

 

 

 

4.36.34

4.38.38

4.39.09

4.39.15

4.50.51

5.21.59

5.42.07

 

 

P13-14 31 km

1. Axel van der Tuuk NWV Grönningen

19. Anton Dahlblom

Antal startande 69 st

 

Sammanlagt 3 etapper 66.8 km

1. Fredrik Wandahl Höllviken CK

25. Anton Dahlblom

Antal startande 69 st

 

 

51.55

52.01

 

 

 

1.53.30

1.56.33

P10-12 15 km

1.Miguel van Tintelen Hanzerenners Swolle

8. Acke Dahlblom

Antal startande 56 st

 

Sammanlagt 3 etapper 33.8 km

1.Miguel van Tintelen Hanzerenners Swolle

10. Acke Dahlblom

Antal startande 56 st

 

 

28.07

28.39

 

 

 

1.00.54

1.03.45