CK Bure
CK Bure
<

150706-1507111 U6-dagars Etapp 2

150707

Etapp 2 Linje

 

Elit 147 km

1. Christoffer Stevensson Motala AIF

29. Edvin Tholin

70. Filip Bengtsson

Antal startande 122 st

 

Sammanlagt 2 etapper 150.2 km

1. Christoffer Stevensson Motala AIF

14. Filip Bengtsson

33. Edvin Tholin

Antal startande 122 st

 

 

 

 

 

3.30.27

3.30.50

3.30.50

 

 

 

3.35.12

3.35.32

3.35.41

 

Seniorer 105 km

1. Fredrik Rosstedt Jönköpings CK

20. Magnus Dahlblom

Antal startande 21 st

 

Sammanlagt 2 etapper 108.2 km

1. Kenn Nygaard Bodilsen Roskilde CR

19. Magnus Dahlblom

Antal startande 21 st

 

 

2.45.34

2.57.38

 

 

 

2.50.44

3.02.52

 

Juniorer 126 km

1.Anton Tunset Trondheims VK

22. Anton Larssen

35. Max Olsson

Antal startande 93 st

 

Sammanlagt 2 etapper 129.2 km

 

1.Nikolaj Jeppe Team Bravida

21. Max Olsson

40. Anton Larssen

Antal startande 93 st

 

 

3.12.45

3.12.45

3.12.45

 

 

 

 

3.17.26

3.17.46

3.18.04

P15-16 84 km

1. Mathias LarssenTeam Själland

34. Emil Madsstuen

37. Adam Svensson

47. Martin Gersson

85. Samuel Rasmusson

86. Lukas Losvik

36. Oscar Madsstuen

Antal startande 140 st

 

 

Sammanlagt 2 etapper 87.2 km

1. Julius Johansen Team Själland

34. Adam Svensson

39. Emil Madsstuen

59. Martin Gersson

88. Samuel Rasmusson

89. Lukas Losvik

123. Oscar Madsstuen

Antal startande 140 st

 

 

 

2.07.54

2.09.10

2.09.10

2.09.10

2.20.49

2.20.49

2.41.20

 

 

 

 

2.12.34

2.14.29

2.14.31

2.14.45

2.26.27

2.26.29

2.46.37

 

 

P13-14 34 km

1. Jörgen Ekren Gaudal SK

29. Anton Dahlblom

Antal startande 69 st

 

Sammanlagt 2 etapper 35.8 km

1. Jörgen Ekren Gaudal SK

29. Anton Dahlblom

Antal startande 69 st

 

 

59.15

1.01.49

 

 

 

1.01.33

1.04.32

P10-12 17 kmkm

1.Miguel van Tintelen Hanzerenners Swolle

14. Acke Dahlblom

Antal startande 56 st

 

Sammanlagt 2 etapper 18.8 km

1.Tobias Blindheim Utne Åsane CK

14. Acke Dahlblom

Antal startande 56 st

 

30.21

32.01

 

 

 

32.56

35.06